Контакт центр
Пн.-Пт. 9:00-18:00
Сб.-Нд. - вихідні
Комп’ютерна томографія з контрастуванням
Контрастне підсилення (контрастування) — метод диференціації внутрішніх тканин та органів, а також нормальних і патологічних структур шляхом введення в порожнинний орган чи кровотік контрастної речовини (найчастіше — йодовмісної). Контрастне підсилення дозволяє уточнити характер патологічних змін, в тому числі, досить точно вказати наявність і характер пухлин на фоні оточуючих їх м’яких тканин, а також візуалізувати зміни, які неможливо виявити при звичайному обстеженні без контастування. Необхідність застосування контрастної речовини визначає лікар-рентгенолог.
Існує два основних види контрастування, які часто суміщаються:
-
пероральне — пацієнт з визначеним режимом випиває розчин препарату. При цьому покращується контрастування порожнинних органів шлунково-кишечного тракту;
-
внутрішньовенне — препарат вводиться в вену пацієнта під час обстеження і дозволяє оцінити характер накопичення контрастного препарату тканинами і органами через кровоносну систему.
Внутрішньовенне контрастування, в свою чергу, проводиться двома способами:
-
«ручне», коли контраст вводиться медперсоналом вручну, час і швидкість введення не регулюються. Це застарілий метод і він не відповідає сучасним можливостям методу МСКТ;
-
болюсне, коли препарат вводиться автоматизованим інжектором з точно заданою швидкістю і часом подавання речовини. При цьому враховуються клінічне завдання, вік, вага та інші особливості пацієнта.
Покази до МСКТ з контрастуванням
МСКТ з контрастуванням дозволяє виявити і диференціювати пухлинні утвори будь-яких локалізацій, зокрема, вогнищевих утворів паренхіматозних огранів (печінки, нирок, підшлункової залози, селезінки, в головному мозку), а також оцінити розповсюдження злоякісного пухлинного процесу, резектабельність пухлини, виявити метастатичне ураження лімфовузлів і паренхіматозних органів.
Протипокази до контрастуваня
Абсолютні — індивідуальна чутливість до йоду, ниркова недостатність.
Відносні — декомпенсований цукровий діабет, тиреотоксикоз.